Biz Sizi Arayalım

divider

Faaliyet Alanları

separator

ÖZEL FAALİYET ALANLARIMIZ 

ADA Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak Turizm Hukuku, Ticaret Hukuku ve Spor Hukuku alanlarında yoğun bir şekilde çalışmakta, araştırmalar yapmakta, avukatlık ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. 

 

TURİZM HUKUKU

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan ülkemizde turizm, ekonominin can damarı sektörlerinden biri olduğu tartışmasızdır. Turizm sektöründe yer alan tur operatörleri, seyahat acentaları, oteller, turist rehberleri hem birbirleriyle hemde tüketicilerle sürekli ve yoğun bir ticari ilişki içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedirler. 

Ekbimiz, Turizm Hukuku alanındaki güncel çalışmalarını ve yazılarını www.turizmhukuku.com internet sitesinde de paylaşmaktadır.

Ada Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak turizm sektöründeki fiili tecrübemizle sektörde yer alan tur operatörü, seyahat acentası, otel gibi kuruluşların hukuki anlamda ihtiyaçlarını çözümler üretiyoruz.

35 milyar doların üzerinde bir ciro yapan turizm sektöründeki kuruluşların, hukuki ihtiyaçlarının da özel olacağı ve genel bir hukuk bilgisi yerine “Turizm Hukuku” alanında uzmanlık gerektirdiği bilinmektedir.

Bu kapsamda da mesleki faaliyetlerimizin önemli bir bölümünü turizm işletmelerine ve dolayısıyla Turizm Hukuku’na ayırarak sektörel ihtiyaçlara özel çözümler getirmeye ve dava-icra takipleri ile danışmanlık hizmetleri sunmaya hazırız.

 

TİCARET HUKUKU

Ada Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak,  ticari işletme ve şirketlerin her türlü hukuki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Ticari işletmenizin veya şirketinizin tarafı olacağı sözleşmeler, Sözleşme Hukuku alanında yetkin avukatlarımız tarafından hazırlanmakta veya mevcut sözleşmeler incelenmektedir. Böylece hukuki uyuşmazlıklar oluşmadan “önleyici hukuk” prensibiyle, şirketlerinize etkin hukuki koruma hizmeti sunmaktayız.

Hukuki uyuşmazlıklarda, öncelikle uyuşmazlıklar dava aşamasına gelmeden uzlaşma yoluyla hukuki zeminde çözülmesi, dava yoluna gidilmesi halinde ise hukuki bilgi ve teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak dava/icra takiplerinin yürütülmesi ve bu süreçte müvekkillerimize hukuki süreçle alakalı anlık geri bildirim hizmeti sunmaktayız.

Hukuk ve yönetim danışmanlığı kapsamında, şirketlerin kurulması, şirket ana sözleşmelerinin hazırlanması, şirketlerin genel işleyişi aşamasında yönetim danışmanlığı, şirket nevinin değiştirilmesi, sermaye artırımı,  yapılacak olan Genel Kurul, Yönetim Kurulu toplantılarının ön hazırlıkları ve toplantılara iştirak, ortaklar arasında çıkabilecek hukuki uyuşmazlıkların çözümü, konularında müvekkillerimize çok yönlü hukuki destek sağlamaktayız.

 

SPOR HUKUKU

ADA Avukatlık ve Danışmanlık, Türkiye’de uzmanlığını Spor Hukuku alanında tamamlamış sınırlı sayıda bulunan Avukatları bünyesinde barındırmaktadır. Bu bağlamda sportif uyuşmazlıkların çözümü için uzman kadromuzla tüm spor dalları özelinde hizmetinizdeyiz.

Ülke çapında işbirliği içinde olduğumuz; federasyon, spor kulüpleri ve sporcular ile birlikte sürdürdüğümüz ve edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşmaya hazırız.

Sportif uyuşmazlıklarınıza ilişkin; federasyonlar, kulüpler ve gerektiği takdirde uluslararası tahkim kuruluşları nezdinde başvuru ve itiraz işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

 

GENEL FAALİYET ALANLARIMIZ 

Özel uzmanlık alanlarımız dışında Ada Avukatlık ve Danışmanlık Bürosu olarak aşağıdaki alanlarda da Müvekkillerimize hizmetler sunmaktayız: 

 • İş Hukuku
 • Tüketici Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Taşımacılık Hukuku
 • Ceza Hukuku
 • Fikri Sınai Haklar Hukuku
 • Rekabet Hukuku
 • İcra ve İflas Hukuku
 • Aile Hukuku
 • İdare Hukuku
 • Sigorta Hukuku
 • Sağlık Hukuku
 • Bilişim Hukuku
 • Basın ve Medya Hukuku

separator