Biz Sizi Arayalım

divider

Yatırım ile Türk Vatandaşlığı Kazanılması

separator

Yatırım ile Türk Vatandaşlığı Kazanılması

/ 1 Comments /

Yatırım ile Türk Vatandaşlığı kazanmak istisnai vatandaşlık edinimi olarak kabul edilmektedir. 18 Eylül 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan yeni düzenlemelere göre istisnai vatandaşlık kazanmak için belirlenen kapsam ve tutarlar aşağıda belirtilmiş olup aşağıdaki şartlardan herhangi birini karşılayan yabancılar, T.C. Cumhurbaşkanının kararıyla Türk vatandaşlığını kazanabilmektedir:

YATIRIM YAPARAK TÜRK VATANDAŞLIĞI KAZANMA YÖNTEMLERİ:

  • En az 500.000 ABD doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk lirası tutarında sabit sermaye yatırımı gerçekleştirdiği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca tespit edilen,
  • En az 250.000 ABD doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk lirası tutarında taşınmazı tapu kayıtlarına üç yıl satılmaması şerhi koyulmak şartıyla satın aldığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca tespit edilen (EN ÇOK TERCİH EDİLEN YÖNTEM)
  • En az 50 kişilik istihdam oluşturduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca tespit edilen,
  • En az 500.000 ABD doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk lirası tutarında mevduatı üç yıl tutma şartıyla Türkiye’de faaliyet gösteren bankalara yatırdığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca tespit edilen,
    En az 500.000 ABD doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk lirası tutarında devlet borçlanma araçlarını üç yıl tutmak şartıyla satın aldığı Hazine ve Maliye Bakanlığınca tespit edilen,
  • En az 500.000 ABD doları veya karşılığı döviz ya da karşılığı Türk lirası tutarında gayrimenkul yatırım fonu katılma payı veya girişim sermayesi yatırım fonu katılma payını en az üç yıl elinde tutma şartıyla satın aldığı Sermaye Piyasası Kurulunca tespit edilen​,

Kişiler yatırım yaparak Türk Vatandaşlığı kazanma hakkına sahip olabilmektedir. Türkiye’nin dünyadaki söz sahipliğinin giderek artması ile birçok ülkeden yatırımcı Türk Vatandaşlığı ve Türk pasaportu sahibi olabilmek için yukarıdaki yollardan birini seçerek hem kendisine hem de ailesine Türk Vatandaşlığı almak istemektedir.

2013 yılından beri yabancıların Türkiye’de ikamet izinleri, mülk edinmeleri, vatandaşlık işlemleri gibi konularda Av. Mesut Kavak yönetiminde faaliyetlerini sürdüren büromuz birçok yabancı kişinin Türkiye’deki işlemlerini başarıyla takip etmektedir.

Sizde eğer Türkiye’de yatırım yaparak Türk Vatandaşlığı kazanmak istiyorsanız yabancıların vatandaşlık işleri konusunda uzman ve güven duyabileceğiniz bir avukattan profesyonel destek almanızı önermekteyiz.

Detaylı bilgiler için bizimle +90 532 293 68 54 nolu telefondan yada ada@adahukukburosu.com adresinden e-mail ile ulaşabilirsiniz. Yazımızın İngilizce ve Arapça versiyonlarını aşağıdaki linklere tıklayarak okuyabilirsiniz.

For English;

Turkish Citizenship By Investment

للعربية

الجنسية التركية عن طريق الاستثمار

separator

Comments 1

Comments are closed

separator