Biz Sizi Arayalım

divider

Mesut KAVAK

separator


Mesut KAVAK

/ 0 Comments /

2009 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Spor Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

T.C. Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak arabuluculuk faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca İstanbul Bölge Bilirkişi Kurulu’na bağlı olarak adli makamlarda bilirkişilik yapmaktadır.

Spor Hukuku ve Turizm Hukuku alanında akademik çalışmalar yürütmektedir. Turizm sektöründe yer alan bir internet sitesinde Turizm Hukuku alanında köşe yazıları yazmakta ve sektördeki birçok kurum ile kuruluşa hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Sakarya Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği’nin kuruculuğu görevini üstlenerek 2006-2012 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

İstanbul Barosu Kültür ve Sanat Kurulu üyesi olup, Gezi Kulübü kurucusu olarak Kulübün koordinatörlüğü görevini yürütmektedir. Ayrıca İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde Hukuk Muhakemeleri Kanunu Uygulamaları dersleri vermektedir.

Uzmanlık Alanları:   Spor Hukuku, Turizm Hukuku, Taşımacılık Hukuku, Ticaret Hukuku, Tüketici Hukuku, İdare Hukuku, İş Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Dernekler Hukuku, Sağlık Hukuku, Bilişim Hukuku

Yabancı Diller: İngilizce, İspanyolca

separator

No comments so far!

Comments are closed

separator